Spegel, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Bronserad. Krön med dekor av rosor och girlang. Krönet saknar en knopp, avslutande dekor saknas, krönande dekor med lagning, färgbortfall, fläckar. (Höjd 139, bredd 55)