Matservis, Rosenthal, Tyskland
Vitglaserad med förgylld dekor. Mattallrikar 12st, djupa tallrikar 12st, skålar 11st, förrättstallrikar 12st, assietter 12st, såsskålar 2st samt uppläggningsfat 7st. Bruksslitage. (Mattallrikarnas diameter 24,5)