Matservis, Rosenthal, Tyskland
Med blomdekor och pärlbård. Mattallrikar 12st, djupa tallrikar 12st, förrättstallrikar 12st, assietter 12st samt serveringsdelar 8st. Några delar med nagg, bruksslitage. (Mattallrikarnas diameter 26,5)