Auction archive: Lot number 95

Ljusstakar, Restauration

SEK15,000 - SEK18,000
ca. US$1,632 - US$1,959

Ljusstakar, Restauration

SEK15,000 - SEK18,000
ca. US$1,632 - US$1,959

Objektsbeskrivning LJUSSTAKAR, ett par, sannolikt parisarbete, Restauration, brännförgylld brons, fotplatta med bladstav och sceneri av sjöfåglar, pelare med dekor av växtornamentik, krönt av blomsterkrans, ljuspipa med lagerkransar mot pikerad botten, lösa manschetter, höjd 30 cm; slitage

10 Jun 2020
Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Sweden
info@auktionsverket.se
+46 (0)8 4536750
+46 (0)8 242407

10 Jun 2020
Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Sweden
info@auktionsverket.se
+46 (0)8 4536750
+46 (0)8 242407