LENNART SAND Född 1946 Snöleopard och maralhjort Signerad och daterad L. Sand -03. Olja på duk, 120 x 180 cm. LITTERATUR Lennart Sand: Öster om solen - I snöleopardens spår, Edition Irbis 2004, avbildad på uppslag sidan 48-49