Auction archive: Lot number 80

Aleš Lamr (1943)

Auction 23.02.2023
23 Feb 2023
Opening
CZK65,000
ca. US$2,917

Aleš Lamr (1943)

Auction 23.02.2023
23 Feb 2023
Opening
CZK65,000
ca. US$2,917

Zátiší s červenými rybami
akryl, plátno, 2020, 50 x 70 cm, sign. NU Lamr 20, Aleš Lamr se na české výtvarné scéně pohybuje od šedesátých let 20. stol. V této době patřil k okruhu umělců, v jejichž díle se začal objevovat zájem o nové pojetí lidské figury, které se v našem prostředí přetransformovalo do tzv. „České grotesky“. Lamr si v tomto směru vytvořil nezaměnitelný výtvarný jazyk založený na svérázné stylizaci lidské postavy a výrazné barevnosti. Typicky hravě groteskní podoba Lamrovy figurace, spontánní hra s tvary a radost z volného prostoru v jeho díle přetrvává, i když od osmdesátých let se začíná vyjadřovat i v čistě abstraktních formách. V posledním desetiletí se v jeho díle objevuje technika koláže a drippingu, kdy z útržků ploch barevných akrylových barev vystřihuje siluety postav, předmětů nebo nekonkrétních tvarů
the disciple of prof. J. A. Salek, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

23 Feb 2023
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

Zátiší s červenými rybami

23 Feb 2023
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340