WILHELM VON GEGERFELT 1844-1920 Läsande kvinna i vårlandskap Signerad Wv Gegerfelt. Akvarell och täckvitt på papper, 31 x 60,5 cm. PROVENIENS: Bankir Ludvig Arosenius, Stockholm