Objektsbeskrivning WILHELM KÅGE skål, Gustavsberg studio omkring 1957, Farsta "Terra Spirea", dekor av ränder, glaserad i turkose, blått och brunt, oglaserad fot, stämpelmärkt GUSTAVSBERG STUDIO FARSTA och signerad Kåge, höjd 10 cm; krackelyr