THURE WALLNER 1888-1965 Tärnor på stenhäll Signerad och daterad Thure Wallner -8. Olja på duk, 38 x 61,5 cm. PROVENIENS: Nordén Auktioner, auktion nr 11, hösten 1993, katalognr 84