STROMIER, George, Glasgow, herrfickur, märkt i verket, kapslat förgyllt verk, nr 4666, spetstandsankargång, silverurtavla med romerska siffror och graverad dekor, sekundvisare, boett av silver med graverad dekor, stämplad Chester 1892, diameter 56 mm; fungerar ej