Sprittunna med kran, Hässleholms spritaktiebolag, 1900-tal, H41,5cm, trä med angrepp, slitage, ytterfoder, järn, H13cm, behållare, trä, H24cm, slitage samt kista med järnhandtag, trä, 18/1900-tal, H34cm L55cm, slitage, torrsprickor, trä med angrepp