SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet krön med blomsterkvistar, rocailler och voluter, graverad botten, ramen med graverade växtornamentik mot räfflad och pikerad botten, nedre sargen med akantus, rocailler och voluter, fasettslipade kvicksilverfolierade originalglas, originalbakstycke, 111 x 45 cm; smärre dekorskador och lagningar