SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Jakob Pettersson Helin (spegelfabrikör i Stockholm 1763-1794), signerad IHP under krona, samt Stockholms hallstämpel, dekor av papier maché, förgylld, krönet med genombruten dekor av blomsterkorg, rocailler och voluter, punsade ytor, nedre sargen med växtdekor och infattat glas, kvicksilverfolierade glas, 89 x 39,5 cm; slitage, smärre skador och lagningar