Skedar, fyra stycken Matsked med bröllopsgravyr av Johan Lindgren, Gävle 1797. En sked med oidentifierad stämpling, 1800-tal. Två teskedar av Carl Johan Kling, Gävle 1872. Total vikt ca 78 g.