Per-Hilding Perjons 1911-1998. Fjällbacka. Signerad och daterad Perjons 43 Fjällbacka samt signerad och daterad Perjons 1943 A Nr. 15 Fjällbacka a tergo. Olja på duk, 46,5 x 59 cm.