Parti: svenska silvermynt, 40% total vikt ca 50g, 80% total vikt ca 33g, 90% total vikt ca 75g. 3st silvermedaljer, OSCAR SVENSKA SEGELSÄLLSKAPETS STIFTARE 1832, D4,4cm, total vikt ca 119g. Medalj, SVERIGES LANDSTORMS FÖRENINGARS CENTRALFÖRBUND 1912, D3,7cm, vikt ca 23g. 3st minnesmynt 100kr, total vikt ca 48g. 1st 50kr minnesmynt. Omega, fickur med silverboett, D5,3cm, urtavla med skador. Damfickur med silverboett, D3,7cm samt 2st spanska medaljer varav en förgylld silver, Isabella den katolska orden - olika grader inom La Orden de Isabel la Catolica