Parti bl.a. Göran Andersson Upsala-Ekeby skulptur katt H16cm, Holmegaard karaff och glasburk med juldekor, Pertti Santalahti för Humppila ett par ljusstakar, Rosenthal ett par ljusstakar Sanssouci m.m., katt med nagg på örat, några delar med ytslitage