Auction archive: Lot number 168

Parti: Arabia, 2st vaser + ytterfoder

Anbudsauktion
20 Mar 2021
Opening
SEK0
SEK500
ca. US$58

Anbudsauktion
20 Mar 2021
Opening
SEK0
SEK500
ca. US$58

Parti: Arabia, 2st vaser + ytterfoder, H15, 28 & 14cm D19,5cm. 1 par hundfiguriner, England, H21cm. Vas, fattigmanssilver, H22cm. Rörstrand, kanna/vas, H26cm. Sten Faste, figurin, stengods, kvinna med barn, mörkbrun glasyr och monterad på träplatta, numrerad 15/15 och signerad Faste samt monogramsignerad SF, total höjd 18cm samt Stavangerflint, terrin med lock

20 Mar 2021
Björnssons Auktionskammare
Nöbbelövsvägen 100
226 60 Lund
Sweden
info@bjornssons-auktioner.se
+46 (0)4 6125540
+46 (0)4 6184820

20 Mar 2021
Björnssons Auktionskammare
Nöbbelövsvägen 100
226 60 Lund
Sweden
info@bjornssons-auktioner.se
+46 (0)4 6125540
+46 (0)4 6184820