Parti: 4st blåvita krus bl.a. Rörstrand, Göteborg, H15-23cm, någon med gulnad och glasyrkrackeleringar. Holmegaard, 6st snapsglas, H6cm. 12st vinglas med graverad dekor och delvis förgyllda, H15,5cm samt 2st snapsglas på fot, graverad dekor, H16,5cm