Auction archive: Lot number 197

Mikael Björnstjerna för Boda Nova

Anbudsauktion
5 Dec 2020
Opening
SEK0
SEK12,000
ca. US$1,419

Anbudsauktion
5 Dec 2020
Opening
SEK0
SEK12,000
ca. US$1,419

Mikael Björnstjerna för Boda Nova, besticksuppsättning, Oval Steel: 12st matgafflar, L19,3cm. 12st matknivar, L21cm. 14st matskedar, L18,8cm. 12st smörgåsgafflar, L16,5cm. 12st smörgåsknivar, L18,4cm. 12st dessertskedar, L16cm. 13st kaffeskedar, L12,7cm. Totalt 87 delar, bruksslitage varav matskedar med kraftig bruksrepor

5 Dec 2020
Björnssons Auktionskammare
Nöbbelövsvägen 100
226 60 Lund
Sweden
info@bjornssons-auktioner.se
+46 (0)4 6125540
+46 (0)4 6184820

5 Dec 2020
Björnssons Auktionskammare
Nöbbelövsvägen 100
226 60 Lund
Sweden
info@bjornssons-auktioner.se
+46 (0)4 6125540
+46 (0)4 6184820