MAX WALTER SVANBERG 1912-1994 Den imaginära födelsens uruppförande Signerad och daterad Max Walters -80. Collage på papper, 50 x 64 cm. PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2008, katalognr 674