Matservisdelar, "Maj", Rörstrand, 1900-talets första del
Med rosdekor och förgyllning. Mattallrikar 12st, djupa tallrikar 12st, förrättstallrikar 12st samt assietter 6st. Enstaka nagg, förgyllningsslitage, repor. (Diameter 17-25,5)