Matservisdelar, "Anemon", Rörstrand
Mattallrikar 9+3, assietter 2st, skålar 10st samt serveringsdelar 3st. Ett flertal naggar, bruksslitage, bl.a. med missfärgning. (Största diameter 23,5)