Matservis, Rosenthal, Tyskland
Mattallrikar 12st, djupa tallrikar 12st, förrättstallrikar 12st, assietter 9st, serveringsfat 7st, såskanna, terrin med lock samt tillbringare. Bruksslitage, fåtal naggar. (Mattallrikarnas diameter 25,5)