Mat- och kaffeservis, "Classic Rose", Rosenthal
Mattallrikar 12st, förrättstallrikar 12st, djupa tallrikar 12st, assietter 14st, terrin med lock, ljusstakar ett par, såskanna, äggkoppar, m.m. Bruksslitage, bl.a. med blekt dekor och naggar. (Mattallrikarnas diameter 24)