LISS ERIKSSON 1919-2000 Manlig modell Signerad, daterad och numrerad Liss Eriksson Paris 1947-51, 5/8. Patinerad brons, höjd 30,5 cm. Gjutarmärkt Valsuani, cire perdue PROVENIENS Inköpt på konstauktion maj 1992