LEONEL MACIEL Mexiko, född 1939 La flor amarilla Signerad och daterad Maciel 76. Olja på duk, 100 x 120 cm. Signed and dated. Oil on canvas. PROVENIENS Galería Lourdes Chumacero, Mexico City.