Leinen, stansställ med tillbehör, medföljande etui, bruksslitage. Vangaurd, kikare, 10x59, No.560869, mindre bruksslitage. NIFE för Statens Järnvägar, växel/handlykta, 1970/80-tal, kraftig slitage. samt Max Sievert, blåslampa, Stockholm 1900-tal, kraftig slitage.