Ellen Larsen: Skål af glaseret stentøj, sig. EL og dateret 1980, H. 11 cm, diam. 25 cm. Ottesidet skål af glaseret stentøj, sign. EL og dateret 1983, H. 9,5 cm, diam. 17,5 cm. Skål af blåglaseret stentøj, sign. EL og dateret 1985, H. 11 cm, diam. 20,5 cm. Skål af grønglasret stentøj, sign. EL og dateret 1981, H.6,5 cm, diam. 20,5 cm. Ulla Skibdal: Vase af glaseret stentøj, sign. US, H. 16 cm, diam. 6,5 cm. Michael Andersen: Kande af glaseret lertøj, H. 17,5 cm. Søholm: Vase af glaseret stentøj H. 11 cm, diam. 13 cm. Varenr 97801