LAMPE À BOUILLOTTE, Alexander I, sannolikt S:t Petersburg, för tre ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, foten med dekor av palmetter, stående karyatider med utsvängda ljusarmar i form av griphuvuden och akantus, höj- och sänkbar skärm av målad bleckplåt med ursparningar, höjd 67 cm; slitage, medaljonger saknas, mindre kompletteringar och lagningar