KUNGAPORTRÄTT. 3 små graverade porträtt, två föreställande Karl XI och ett Karl XII, insatta i en passepartout, mått ca 160x110 mm. Tidigt 1700-tal. Några småfläckar, mest i marginal. Titlar; Der König in Schweden, Carolus der XI von Gottes Gnaden König in Schweden, Carl XII König in Schweden. Proveniens: Dr Peter Wallenbergs (1926-2015) samlingar.