Konsolbord, empire, 1800-talets början
Bronserat och förgyllt. Ben i form av delfiner. Skiva av carraramarmor. Dekorer i pastellage. Dekorbortfall, slitage, skivan med naggar, repor och fläckar. Torrsprickor. (Höjd 82, bredd 106, djup 60)