Auction archive: Lot number 364

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad

Opening
SEK0
SEK14,000
ca. US$1,619

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad

Opening
SEK0
SEK14,000
ca. US$1,619

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad trä. Med skuren dekor. Kannelerade stolpar. Baksida med hyllor och fack. Plats för fyra lådor, varav tre lådor saknas. Hårt slitage, märken, en list saknas, torrsprickor. (Höjd 92, bredd 176, djup 65)

8 Nov 2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Sweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790

Köpmansdisk, 1800-talets slut

8 Nov 2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Sweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790