Auction archive: Lot number 2263

Keramik 14 delar
Vas, Anna Lisa Thomson

Opening
SEK0
SEK350
ca. US$35

Keramik 14 delar
Vas, Anna Lisa Thomson

Opening
SEK0
SEK350
ca. US$35

Keramik 14 delar
Vas, Anna Lisa Thomson. Vas, Kina, modern tillverkning. Eskimå, Vicke Lindstrand, lagning. Figurin, Göran Andersson för Ekeby. Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, m.m. Några delar med skador. (Högsta höjd 30)

15 Mar 2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Sweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790

Keramik 14 delar

15 Mar 2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Sweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790