Karol Frycz (1877 - 1963) "Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r. litografia/papier, 45 x 59,5 cm sygnowany p.d.: 'FK' LITERATURA: „Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki“, t.1 „Grafika polska w latach 1901–1939“, Wrocław 1983, kat. 685, s. 207 W latach 1887-1896 studiował na Wydziale Politechniki Monachijskiej; uczył się także w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego i J. Unierzyskiego. Studia artystyczne kontynuował w latach 1902-1904 w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, paryskiej Acadèmie Julian (1904-1905) i londyńskiej szkole W. Morrisa. Od 1930 roku był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należał do towarzystwa Polska Sztuka Stosowana. Był autorem dekoracji i kostiumów głównie dla Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie (1935 - 1939) i Teatru Polskiego w Warszawie (1913 -1931). Upowszechnił dekoracje trójwymiarowe w teatrze polskim. Był twórcą polichromii w wielu krakowskich kościołach, a także współautorem wystroju krakowskiej kawiarni Jama Michalika. Estymacja: 1 000 - 1 500