Kaffe- och teservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
Kaffekanna, tekanna, tekoppar med fat 4st, kaffekoppar med fat 8st. Tekanna med sprickor och lagningar. Koppar med bl.a. krackelering. (Kopparnas diameter 8-10,5)