Objektsbeskrivning JOHN GEORG ARSENIUS 1818-1903 Gårdsidyll med hästar Signerad och daterad J Arsenius 1867. Olja på duk, 42 x 53,5 cm. PROVENIENS I arv inom konstnärens familj fram till tidigare ägare.