Golvur, England, 17/1800-tal
Ek och mahogny. Dörr med inläggningar. Bemålad urtavla med dekor av boskap. Bronserade dekorer. Urtavlan otydligt Kirby ....?. Torrsprickor, renoverat, ytslitage, fanerbortfall. (Höjd 206)
Golvur, England, 17/1800-tal