FERNANDEZ ARMAN Frankrike 1928-2005 Slice of Liberty Signerad och numrerad Arman 102/150. Polerad och grönpatinerad brons, höjd 75 cm, inkl sockel i granit 79 cm. Signed and numbered. Polished and green patina bronze, stone base. PROVENIENS Inköpt direkt från konstnären i New York