Fåtöljer ett par, Folke Ohlsson för DUX, 1950/60-tal
Teak. Rygg med flätat naturmaterial. Ytslitage. Fläckar. Repor. En fåtölj saknar dynor. Omärkta. (Höjd 70, bredd 68, djup 70) Föremålet förevisas på vår filial på Essinge brogata 4, i Stockholm. Föremålet avhämtas där. Vid uthämtning i Borlänge kan transport bokas.