EVERT LUNDQUIST 1904-1994 Händer Signerad E. L. samt signerad på baksidan Evert Lundquist Olja på duk, 73 x 53 cm. Med dedikation på baksidan "Till gamle vännen Kristoffer ("K-G") från hans gamle vän LUDDE alias Evert Lundquist juni 1983." PROVENIENS: Fotografen KG Kristoffersson, Stockholm