DJUPA TALLRIKAR, 24 st., "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-talets början, modellnummer 3545, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgyllda kantbårder, märkta Den kongelige Porcelainsfabriken i blått samt 3545, vissa delar märkta ROYAL COPENHAGEN 3545, diameter 24 cm, 14 st. med nagg