CARL OTTO HULTÉN född 1916 Överskridna gränser Signerad CO Hultén. Olja på duk, 150 x 114 cm. Utförd 1990 UTSTÄLLD CO Hultén sedda former - drömda rum, Mjellby Konstgård, Halmstad 1998, avbildad i utställningskatalogen CO Hultén, invigningsutställning av Konsthallen i Pumphuset, Borstahusen 2006, avbildad i utställningskatalogen LITTERATUR CO Hultén Rückshau auf das malerische werk, Galerie in C, Köln, Tyskland, 2003, avbildad