CARL LARSSON 1853-1919 Fru Dora Lamm född Upmark, med sina barn Signerad C.L. i blyerts. Etsning, 20 x 24,7 cm Utförd 1910 Efter en oljemålning från 1903. LITTERATUR Hjert & Hjert 71, état I/I, sällsynt