CARL KYLBERG 1878-1952 Den vida aftonskyn Signerad Carl Kylberg Olja på duk, 49 x 58 cm. Ramen utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2006, katalognr 755 Changes Ramen utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2006, katalognr 755