BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med valnöt och amarant, förgyllda beslag, skiva av kolmårdsmarmor, märkt med Stockholms snickarämbetets stämpel, en lådbotten med rödkritemärkning Appelberg, höjd 79, 109 x 58 cm; senare inredning, skador