BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, Anders Lundelius krets, fanerad med mahogny, lister och beslag av mässing, skiva av kalksten, höjd 85, 120 x 59 cm; smärre fanérskador, ett lås ej ursprungligt