BRUNO LILJEFORS 1860-1939 Strandmotiv med vildgäss Signerad och daterad Bruno Liljefors 1927. Olja på duk, 70 x 100 cm. PROVENIENS: Bukowski Auktioner, Internationella, auktion 446, hösten 1986, katalognr 139