Atelje Lyktan, ett par vägglampor, mässing och plast, etikettmärkta, Åhus 1970-tal, H32,5cm, ytslitage. Gunnar Larsson, Gustavsberg, 2st askkoppar, melamin/plast, D13cm, bruksslitage. samt CASIGE, barnsymaskin, Tyskland 1940/50-tal, medföljande etui.