Anna Palm de Rosa (1859-1924)
Akvarell, "Hörnet af Boulevard des Capucines och Rue Daunau". Signerad och daterad Paris Oct. 1905. Inramat. Inköpt vid auktion S193, Bukowskis, 2010. (35x23)
Anna Palm de Rosa (1859-1924)